Jülide SARIEROĞLU
T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı

Kamu personelinin sosyal güvenliğini temin etmek amacı ile kurulan Emekli Sandığı girişimi olan ve kökleri 1958 yılına dayanan “İlk”lerin şirketi EMEK İnşaat; Türkiye’nin hemen her yöresinde birçok eser ve proje gerçekleştirmiş olup, yapılarının büyük bölümü simge haline gelmiş ve bulunduğu bölgeye prestij katmıştır. Başarılı tarihçesinde, “Türkiye’nin imarında EMEK var” deyimi Emek İnşaat için hakkıyla elde edilmiş bir slogan haline gelmiştir.

İnşaat ve işletme sektöründe eğitim rolünü de üstlenen Emek İnşaat adeta bir okul olup, modernleşme ve kalkınma yolunda birçok değerli eleman yetiştirmiş ve yetiştirmeye de devam etmektedir. Kuruluşundan bu yana bitirdiği inşaatların sayısına bakıldığında, Şirket organizasyonunun ve kurumsal deneyiminin ne denli büyük olduğu görülmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti’nin 94. yılında, 59 yaşını dolduran Emek İnşaat; istikrarı, kaliteden ödün vermeyişi ve güvenirliği ile başarının tarihçesini yazmıştır. Emek İnşaat’ın en büyük gücünü oluşturan pay sahipleriyle beraberliğine olan inancı doğrultusunda, daha kaliteli yapıları öncelikle kamuya ulaştıracağı ve bu yolda katacağı artı değerleri, dürüstlük anlayışını koruyarak sağlayacağına inancım sonsuzdur.

Emek İnşaat’ın büyük hedefleri, Devletimizin ve Milletimizin büyük hedefleri anlamına gelecektir. Sağlayacağı istihdam, yenilikçi ve deneyimli çalışma ortamının ülke ekonomisine ilave edeceği katkı da tartışmasız olacaktır.

Emek İnşaat ve İşletme A.Ş.'nin; insani değerleri ön planda tutan, bilgili, çalıştığı kurumun risk analizini yapabilen ve iş sağlığı ve güvenliği konusunda gündemdeki olaylara duyarlı olan çalışanları ile yoluna devam edeceği ve daha çok üretmeye özen göstereceğine inanmaktayım.

Bu bağlamda öncelikle Emek İnşaat’ın çalışmalarını teşvik eden değerli pay sahiplerini, Emek İnşaat Yönetim Kurulunu ve tüm çalışanlarını; 59 yıllık hizmetleri, gayretleri ve taşıdıkları yüksek sorumluluk bilinci dolayısıyla tebrik ediyorum.        


Dr. Kerem Kınık
Kızılay Genel Başkanı

İnsani yardım kuruluşu olarak Kızılay, 1868 yılından bu yana milyonlarca insanın hayatına temas etti, milyonlarcasını hayata yeniden bağladı.
Bu gurur hiç kuşku yok ki hayırsever halkımızın destekleri sayesinde mümkün olmuştur. Bunun yanı sıra Kızılay’ın kendi ticari faaliyetlerinden elde ettiği gelirler de insani yardım çalışmalarında kullanılmaktadır.

Gelirinden, insani yardımlarda kullanılması için Kızılay’a pay ayıran şirketler ise sosyal sorumluluklarını yerine getirmenin ötesinde, insani yardım sektörünü büyütmek için de lokomotif olmuşlardır.

1958 yılından bu yana bu işbirliğini kesintiye uğratmadan sürdürdüğümüz tek şirket Emek İnşaat ve İşletme A.Ş.’dir. 2018 yılında 60. yılını kutlayacak olan Emek İnşaat ile olan işbirliğimizin daha uzun yıllar devam edecektir.

Kurulduğu ilk günden bu yana gerek inşat sektöründe, gerekse iş merkezleri işletmeciliği konusunda başarılı çalışmalara imza atan, atmaya devam eden Emek İnşaat yöneticilerine ve çalışanlarına şükranlarımı sunuyorum.


Şirketimiz Türkiye'nin en güçlü kuruluşlarından olan SGK, T. Kızılay'ı, AOÇ ve THY'nin iştirakidir.