T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı

Emek Sandığı kaynakları ile kurulan Emek İnşaat ve İşletme A.Ş.; kamusal görev bilinciyle hareket eden, inşaat/yapı sektörünü temsil eden köklü bir kuruluşumuzdur. 63 yıllık tarihi boyunca ülkemizin muhtelif şehirlerini yaptığı eserlerle süsleyen, o şehre estetik katan yapıların mimarı ve öncüsü olmuştur. Ülkemize çok değerli eserler, gelişmekte olan özel sektöre ise vizyon kazandırmıştır.

Özel sektörün gelişmekte olduğu dönemde yapı sektörüne öncülük eden bu kuruluşumuzun; yeni fonksiyonlar üstlenmesini, hem ekonomik hem de kamusal ihtiyaçlara cevap verecek bir anlayışıyla yönetilmesini çok önemli buluyorum. Bu anlayışla nice 63 yıllara ulaşmasını temenni ediyorum.


Kızılay Genel Başkanı

İnsani yardım kuruluşu olarak Kızılay, 1868 yılından bu yana milyonlarca insanın hayatına temas etti, milyonlarcasını hayata yeniden bağladı.
Bu gurur hiç kuşku yok ki hayırsever halkımızın destekleri sayesinde mümkün olmuştur. Bunun yanı sıra Kızılay’ın kendi ticari faaliyetlerinden elde ettiği gelirler de insani yardım çalışmalarında kullanılmaktadır.

Gelirinden, insani yardımlarda kullanılması için Kızılay’a pay ayıran şirketler ise sosyal sorumluluklarını yerine getirmenin ötesinde, insani yardım sektörünü büyütmek için de lokomotif olmuşlardır.

1958 yılından bu yana bu işbirliğini kesintiye uğratmadan sürdürdüğümüz tek şirket Emek İnşaat ve İşletme A.Ş.’dir. 2018 yılında 60. yılını kutlayacak olan Emek İnşaat ile olan işbirliğimizin daha uzun yıllar devam edecektir.

Kurulduğu ilk günden bu yana gerek inşat sektöründe, gerekse iş merkezleri işletmeciliği konusunda başarılı çalışmalara imza atan, atmaya devam eden Emek İnşaat yöneticilerine ve çalışanlarına şükranlarımı sunuyorum.


Şirketimiz Türkiye'nin en güçlü kuruluşlarından olan SGK, T. Kızılay'ı, AOÇ ve THY'nin iştirakidir.