Jülide SARIEROĞLU

T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı

Kamu personelinin sosyal güvenliğini temin etmek amacı ile kurulan Emekli Sandığı girişimi olan ve kökleri 1958 yılına dayanan “İlk”lerin şirketi EMEK İnşaat; Türkiye’nin hemen her yöresinde birçok eser ve proje gerçekleştirmiş olup, yapılarının büyük bölümü simge haline gelmiş ve bulunduğu bölgeye prestij katmıştır. Başarılı tarihçesinde, “Türkiye’nin imarında EMEK var” deyimi Emek İnşaat için hakkıyla elde edilmiş bir slogan haline gelmiştir.

İnşaat ve işletme sektöründe eğitim rolünü de üstlenen Emek İnşaat adeta bir okul olup, modernleşme ve kalkınma yolunda birçok değerli eleman yetiştirmiş ve yetiştirmeye de devam etmektedir. Kuruluşundan bu yana bitirdiği inşaatların sayısına bakıldığında, Şirket organizasyonunun ve kurumsal deneyiminin ne denli büyük olduğu görülmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti’nin 94. yılında, 59 yaşını dolduran Emek İnşaat; istikrarı, kaliteden ödün vermeyişi ve güvenirliği ile başarının tarihçesini yazmıştır. Emek İnşaat’ın en büyük gücünü oluşturan pay sahipleriyle beraberliğine olan inancı doğrultusunda, daha kaliteli yapıları öncelikle kamuya ulaştıracağı ve bu yolda katacağı artı değerleri, dürüstlük anlayışını koruyarak sağlayacağına inancım sonsuzdur.

Emek İnşaat’ın büyük hedefleri, Devletimizin ve Milletimizin büyük hedefleri anlamına gelecektir. Sağlayacağı istihdam, yenilikçi ve deneyimli çalışma ortamının ülke ekonomisine ilave edeceği katkı da tartışmasız olacaktır.

Emek İnşaat ve İşletme A.Ş.'nin; insani değerleri ön planda tutan, bilgili, çalıştığı kurumun risk analizini yapabilen ve iş sağlığı ve güvenliği konusunda gündemdeki olaylara duyarlı olan çalışanları ile yoluna devam edeceği ve daha çok üretmeye özen göstereceğine inanmaktayım.

Bu bağlamda öncelikle Emek İnşaat’ın çalışmalarını teşvik eden değerli pay sahiplerini, Emek İnşaat Yönetim Kurulunu ve tüm çalışanlarını; 59 yıllık hizmetleri, gayretleri ve taşıdıkları yüksek sorumluluk bilinci dolayısıyla tebrik ediyorum.        

Şirketimiz Türkiye'nin en güçlü kuruluşlarından olan SGK, T. Kızılay'ı, AOÇ ve THY'nin iştirakidir.